Načítám Akce

Uplynulé Akce › Lidská práva

Akce Search and Views Navigation

Akce Views Navigation

Prosinec 2018

13Prosinec
REGISTER

Maraton psaní dopisů

Kavárna otevřena od 14 do 19 hodin. Kdy jste naposledy psali rukou dopis? Přijďte si napsat takový, který může pomoci konkrétnímu pronásledovanému, utlačovanému nebo nespravedlivě vězněnému člověku! Napiš dopis, změň život s Amnesty International.

Únor 2019

11Únor
REGISTER

Ze Sýrie do Čech – beseda

Beseda se Syřankou žijící v Čechách ve spolupráci s Diakonií CČE. Jak se žilo lidem v Sýrii před válkou a jak se jim žije v novém domově? O tom a mnohem více na besedě se Syřankou žijící v Čechách a pracovnicí Diakonie Kavárna otevřena od 17 hodin

Březen 2019

29Březen
REGISTER

Arabské jaro v Sýrii – Beseda

Beseda s Mgr. Ivetou Ajjanovou, Ph.D., která vyučovala na Blízkém Východě a na univerzitě v Aleppu a zažila tak počátky tzv. Arabského jara v Sýrii a následnou občanskou válku. Kavárna otevřena od 17 hodin.

Duben 2019

01Duben
REGISTER

Nalaďte se na Jeden svět – výstava a dokument

Vernisáž výstavy Lidé na okraji + promítání filmu Epicentrum Dokument, Česká republika, Rok výroby: 1993, 38 min. Nalaďte se na festival Jeden svět. Výstavu o nejchudších z chudých svými fotografiemi podpořili: Jan Šibík, Stanislav Krupař, Alžběta Jungrová, Iva Zímova, Jarmila Štuková Kovaříková, Tomáš Kubeš, Tomáš Hájek a Tereza Hronová. Dokument epicentrum o začátcích Člověka v tísni. Výstava potrvá do 30.4. Kavárna otevřena od 17 hodin.

04Duben
REGISTER

Jeden svět Mladá Boleslav 2019

Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny stále složitější. O to více potřebujeme najít vlastní identitu, která nám dává pocit jistoty a bezpečí. Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná od 4. do 10. dubna v Mladé Boleslavi a v dalších 35 městech po celé České republice. Po loňském úspěšném znovuobnovení festivalu v Mladé Boleslavi, letos spolek Naruby přidává další promítací místa a zvyšuje počet projekcí. K vidění bude osmnáct dokumentárních filmů v Pavilonu Domu dětí a mládeže, Ekocentru Zahrada, Knihovně města Mladá Boleslav, kavárně V břiše velryby a na faře sboru Českobratrské církve evangelické. Těšit se můžete na pofilmové debaty se zajímavými hosty a doprovodné akce. Novinkou letošního festivalu budou také projekce krátkých dokumentů ve virtuální realitě. I letos bude Jeden svět opravdu pro všechny. Usilujeme o přístupnost našich projekcí a doprovodných akcí pro co nejširší spektrum diváků, včetně lidí s postižením. Letošní ročník uvede dokonce pět dokumentů s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé, které barevně rozlišují mluvčí a signalizují relevantní zvuky. Nabídne také jednu relaxovanou projekci, v jejichž uvolněnějším aranžmá si mohou filmy vychutnat lidé s mentálním postižením, epilepsií nebo autismem. Před samotným festivalem pak pořádáme noční běh na podporu nevidomých a slabozrakých a o víkendu můžete na vlastní kůži zažít „kavárnu potmě“. Program festivalu Čtvrtek 4.4. 19:00 Zahájení festivalu + film Kapela (Pavilon DDM) Česko, Slovensko / 2018 / 80 min. Dokumentární čardáš z romské osady na východním Slovensku. Parta talentovaných muzikantů se i navzdory těžkým sociálním podmínkám snaží probojovat na pódia velkých hudebních festivalů. Pátek 5.4. 15:00 Láska a prázdná slova (Knihovna města Mladá…

+ Export Events