Načítám Akce

Akce Search and Views Navigation

Akce Views Navigation

Březen 2019

20Březen
REGISTER

Šťastný Lazzaro

Drama, Itálie / Švýcarsko / Francie / Německo, 2018, 125 min Vstupné: 90 Kč Kavárna otevřena od 18 hodin.

22Březen
REGISTER

Manželské etudy: Nová generace

Dokumentární / Životopisný, Česko, 2019, 91 min Vstupné: 90 Kč Kavárna otevřena od 18 hodin.

25Březen
REGISTER

Pohádky naruby

Animovaný / Rodinný / Fantasy, Velká Británie, 2016, 60 min Pro děti od 6 let Vstupné: dospělí 90 Kč / děti 45 Kč Kavárna otevřena od 16 hodin.

27Březen
REGISTER

Bojovnice slunce

Drama / Válečný, Francie / Belgie / Gruzie / Švýcarsko, 2018, 115 min Vstupné: 90 Kč Kavárna otevřena od 18 hodin.

Duben 2019

01Duben
REGISTER

Nalaďte se na Jeden svět – výstava a dokument

Vernisáž výstavy Lidé na okraji + promítání filmu Epicentrum Dokument, Česká republika, Rok výroby: 1993, 38 min. Nalaďte se na festival Jeden svět. Výstavu o nejchudších z chudých svými fotografiemi podpořili: Jan Šibík, Stanislav Krupař, Alžběta Jungrová, Iva Zímova, Jarmila Štuková Kovaříková, Tomáš Kubeš, Tomáš Hájek a Tereza Hronová. Dokument epicentrum o začátcích Člověka v tísni. Výstava potrvá do 30.4. Kavárna otevřena od 17 hodin.

04Duben
REGISTER

Jeden svět Mladá Boleslav 2019

Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny stále složitější. O to více potřebujeme najít vlastní identitu, která nám dává pocit jistoty a bezpečí. Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná od 4. do 10. dubna v Mladé Boleslavi a v dalších 35 městech po celé České republice. Po loňském úspěšném znovuobnovení festivalu v Mladé Boleslavi, letos spolek Naruby přidává další promítací místa a zvyšuje počet projekcí. K vidění bude osmnáct dokumentárních filmů v Pavilonu Domu dětí a mládeže, Ekocentru Zahrada, Knihovně města Mladá Boleslav, kavárně V břiše velryby a na faře sboru Českobratrské církve evangelické. Těšit se můžete na pofilmové debaty se zajímavými hosty a doprovodné akce. Novinkou letošního festivalu budou také projekce krátkých dokumentů ve virtuální realitě. I letos bude Jeden svět opravdu pro všechny. Usilujeme o přístupnost našich projekcí a doprovodných akcí pro co nejširší spektrum diváků, včetně lidí s postižením. Letošní ročník uvede dokonce pět dokumentů s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé, které barevně rozlišují mluvčí a signalizují relevantní zvuky. Nabídne také jednu relaxovanou projekci, v jejichž uvolněnějším aranžmá si mohou filmy vychutnat lidé s mentálním postižením, epilepsií nebo autismem. Před samotným festivalem pak pořádáme noční běh na podporu nevidomých a slabozrakých a o víkendu můžete na vlastní kůži zažít „kavárnu potmě“. Program festivalu Čtvrtek 4.4. 19:00 Zahájení festivalu + film Kapela (Pavilon DDM) Česko, Slovensko / 2018 / 80 min. Dokumentární čardáš z romské osady na východním Slovensku. Parta talentovaných muzikantů se i navzdory těžkým sociálním podmínkám snaží probojovat na pódia velkých hudebních festivalů. Pátek 5.4. 15:00 Láska a prázdná slova (Knihovna města Mladá…

+ Export Events